Декоративна штукатурка. Види та сфера застосування

Як визначити, що потрібно саме Вам і як відібрати максимально корисну для себе інформацію?

Нарешті Ви добудували будинок і приступаєте до хвилюючого процесу внутрішнього оздоблення! Або купили квартиру і хочете зробити «правильний ремонт», щоб одразу зробити добре, якісно і потім не переробляти, щоб Ви та ваші діти були оточені лише екологічно чистими стінами, підлогою та предметами інтер’єру. І, нарешті, щоб Ви отримували задоволення від житла, замість розчарувань від того, що на чомусь заощадили. У такому випадку правильно буде застосувати декоративну штукатурку на стінах.

А далі розпочнеться найцікавіше. Ви зайдете в інтернет і у пошуковій системі наберете логічний запит: «Декоративна штукатурка види».

Для того, щоб Вам було легше зорієнтуватися, в цій статті ми зрозуміло та простими словами спробуємо пояснити, як визначити, що потрібно саме Вам і як відібрати максимально корисну для себе інформацію.

1-68 (1)-min

Наприклад, вас цікавлять види саме інтер’єрної штукатурки або фасадної, тоді відразу конкретизуйте запит – «інтер’єрна/фасадна декоративна штукатурка види». Таким чином Ви дізнаєтеся у чому принципова відмінність матеріалів, розроблених для зовнішнього та інтер’єрного застосування. Отримаєте швидкий доступ до інформації, зможете вивчити та проаналізувати технічні можливості матеріалів та визначитись, що підійде саме Вам.

Непогано, якщо Ви відразу визначитеся з тим, що маєте на увазі під запитом “види декоративної штукатурки“.

Припустимо, Вас цікавлять саме ефекти та зовнішній вигляд покриття, тоді звужуйте запит «декоративна штукатурка». На такий запит Ви отримаєте максимально корисну для себе інформацію, а також картинки, де можна побачити, як виглядає той чи інший ефект/імітація/фактура.

Якщо, скажімо, Ви ставите питання, який вид декоративної штукатурки вибрати в конкретне приміщення, запитуйте: «декоративні штукатурки види і область застосування». Тут ви знайдете рекомендації щодо застосування декоративних штукатурок у приміщеннях або конкретні приклади застосування в реалізованих проектах. Така інформація має виключно рекомендаційний характер, але може наштовхнути Вас на цікаві ідеї. Ми рекомендуємо спиратися на індивідуальні уподобання, консервативність/сміливість/креативність ідей, переваги за практичністю у використанні або принциповому ефекті та улюбленому кольорі, уподобання щодо оптимізації витрат на цей цикл ремонту тощо.

Наприклад, Ви точно знаєте, в якому стилі буде виконано Ваш інтер’єр, але маєте сумніви, який ефект декоративної штукатурки підібрати, щоб він відповідав основній ідеї приміщення. Відповідно, задавайте такий деталізуючий запит: “декоративні штукатурки види і стилі в інтер’єрі” або відразу вказуйте в запит саме Ваш стиль, наприклад: “декоративні штукатурки лофт“.

081A7000-min

Так як принадність декоративної штукатурки полягає в індивідуальності, неповторності та можливості креативно застосовувати різні маси, то тут відсутні конкретні правила, до якого стилю віднести той чи інший матеріал, тому знайдена інформація матиме лише ознайомлювальний характер. В цьому випадку дуже багато залежатиме від Ваших індивідуальних уподобань кольору, структури та фінансових можливостей.

Що стосується фінансових аспектів, на які можна спиратися, вибираючи декоративну штукатурку, швидше за все Ви зіткнетеся з наступним:

  • підготувати стіну під нанесення тонкошарової штукатурки коштуватиме дорожче, ніж під нанесення товстошарової, оскільки необхідно буде зробити підготовку як “під фарбування”;
  • вартість нанесення поширених (“класичних”) перламутрових тонкошарових декоративних штукатурок, як правило, менша, ніж вартість нанесення товстошарових матеріалів або художніх тонкошарових;
  • результат застосування поширених (“класичних”) перламутрових тонкошарових штукатурок більш контрольований та прогнозований;
  • процес нанесення поширених (“класичних”) перламутрових тонкошарових декоративних штукатурок чистіше та швидше, ніж товстошарових.

Можливо, Ви замислюєтеся про склад основи продукції (що часто не береться до уваги при виборі декоративної штукатурки і це дуже необачно). У цьому випадку неважливо, як ви сформулюєте запит, але адекватної, доступної для розуміння та корисної інформації в мережі вкрай мало. Далі ми розглянемо відмінності інтер’єрних декоративних фарб та штукатурок на основі їх базових компонентів.

Існують матеріали на основі синтетичних полімерів та на основі мінеральних компонентів. Їх принципова відмінність полягає в тому, що вони вирішують різні завдання.

081A6857-min

Наприклад, розглянемо декоративні штукатурки на мінеральній основі, їх виготовляють:

  1. У сухому вигляді.

Мінеральна декоративна штукатурка у сухому вигляді, як правило, має невисоку вартість, з нею можна досягти ефектів неполірованого каменю (наприклад, травертину), різноманітних товстошарових ефектів (хата-мазанка) тощо. Ще одна деталь, якщо використовувати вищезгадані декоративні ефекти, то підготовку стіни можна робити неідеальною, що допоможе заощадити на цьому етапі.

Недоліки:

– неможливість колорування у масі, тобто для надання кольору доведеться наносити ще один шар лаку, що лесує, а це може призвести до подорожчання вартості роботи, так як буде додатковим циклом у нанесенні;

 – досить короткий час вироблення, тобто розбавили водою, нанесли, вона застигла і більше не життєздатна, і якщо в процесі експлуатації або подальшого ремонту вам раптом пошкодять стіну, ви будете змушені знову купувати мішок цієї суміші, щоб зробити реставрацію.

  1. Готова до застосування суміш.

Мінеральна декоративна штукатурка, зазвичай випускається на основі вапна або синтетичних полімерів, але з додаванням вапна. Така декоративна штукатурка має більш високу вартість, порівняно із сухою мінеральною декоративною штукатуркою та відповідає наступним вимогам:

  • можна колорувати у масі, тобто за бажанням, надаємо колір самій штукатурці, що виключає додаткове розтонування покриттям, що лесує. В той же час, якщо необхідний ефект серпанку (мли, марева) або потертості, то можна використовувати і додаткове лесування;
  • з її допомогою можна досягти більш різноманітних ефектів (грубий неполірований камінь, щільний, злегка полірований зріз каменю, імітації полірованого мармуру та іншого каміння, різноманітні товстошарові та дизайнерські фактури);
  • при виборі ефекту, що передбачає нанесення товстого шару, немає потреби у підготовці «під фарбування», що суттєво допомагає заощадити бюджет без втрати якості;
  • чим більше вапна у складі, тим ефективніше штукатурка працює на благо здоров’я Вашої сім’ї в процесі експлуатації. Завдяки своїм природним властивостям вапно є надійним антигрибковим покриттям, служить чудовим засобом підтримки внутрішнього мікроклімату приміщення. Стіни, покриті вапняною декоративною штукатуркою, легко абсорбують зайву вологу, а якщо стає сухо, віддають її назад, також не утримують побутові та застарілі запахи.

Недоліком вапняної декоративної штукатурки можна вважати складніший підхід у виборі майстра-декоратора. Як правильно вибрати майстра-декоратора, ми розповімо в інших статтях.

081A7085-min

Тепер перейдемо до розгляду видів декоративних штукатурок на основі синтетичних полімерів.

Не варто побоюватися словосполучення «синтетичні полімери», тому що сучасні методи синтезу та технології дозволяють отримати компоненти, безпечні для здоров’я людини.

Ось на їх основі і виробляють декоративні штукатурки та фарби, які набули більшого поширення, ніж мінеральні декоративні штукатурки. Розглянемо об’єктивні причини, з яких такі штукатурки користуються широкою популярністю:

  • відносно прості та стабільні у розробці та виробництві;
  • можна отримувати різноманітні ефекти, як товстошарові (імітації каменів, поліровані, неполіровані, ефект шовкових, оксамитових тканин, мерехтливих, переливних, перламутрових покриттів та багато інших);
  • відносно невибагливі у роботі, менше шансів на помилку при нанесенні.

На що варто звернути увагу під час вибору декоративних штукатурок на основі синтетичних полімерів?

  1. На виробника, торговельну марку та бренд. Сьогодні на ринку, зважаючи на «нескладність виробництва», з’явилося дуже багато пропозицій матеріалів зі схожими ефектами. Наприклад, лише матеріалів із ефектом шовку існує понад 15 брендів. Усі вони мають різну вартість і це ще більше вводить в оману, так як висока ціна не завжди гарантує якість. Звертайте увагу на бренд, зайдіть у мережі, почитайте відгуки про продукцію, про компанію, подивіться, як довго цей бренд на ринку. Таким чином, Ви мінімізуєте ризик потрапити на «гаражні» виробництва.
  2. Звертайте увагу на якість ефекту. В незалежності від популярності бренду все ж оцінюйте не тільки візуальний, але і тактильний ефект. Чим якісніше покриття, тим приємніше воно на дотик.
  3. У салоні, де Ви консультуєтеся і плануєте придбати декоративну штукатурку, просіть показати Вам зразки, і бажано робочі, які вже можна сказати «поношені», оцініть їх зовнішній вигляд, чи є пожовтіння на поверхні, чи в’ївся пил, який не зникає після вологого прибирання, потріть зразок, чи не залишаються на долоні сліди від пігменту або частинок, що обсипалися. Якщо старий зразок виглядає привабливо, забруднення очищаються за допомогою вологого прибирання та покриття виглядає так само, як і на зразку, який тільки що виконали, значить в експлуатації така декоративна штукатурка не принесе неприємностей та розчарувань.
081A2257-HDR-min

Зазвичай, зустріч із клієнтом у нашому салоні починається зі слів: “Розкажіть, які є види декоративних штукатурок?”. У процесі консультації виявляється, що під загальним питанням часто ховається абсолютно різний запит на відповідь. Тому в цій статті ми розглянули найбільш популярні запити, що часто зустрічаються, які можуть допомогти заощадити Ваш час і попередньо розібратися в досить складному питанні про декоративні штукатурки.

 Бажаємо вам тільки приємного клопоту, пов’язаного з ремонтом і правильного вибору!